Přísloví II.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Najděte všechna česká přísloví ukrytá v těchto piktogramech.

Přísloví I.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Najděte všechna česká přísloví ukrytá v těchto piktogramech.

Trojůhelníky

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Zpočítáte na jednotlivých obrazcích všechny trojůhelníky? Počítají se všechny kombinace a všechny polohy v rámci obrazce.   Nevíte-li si ray, podívejte...

Co chybí?

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Ve které části chybí jeden obrazec?   Řešení naleznete ZDE.

Kolik naleznete čtverců na obrázku?

Nepočítá se pochopitelně obrazec jako takový (plátno), jen to, co ohraničují čáry.   Řešení naleznete ZDE.    

Kolik naleznete na obrazci čtverců?

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Zadání je jasné. Nepočítá se obrázek jako takový (tedy plocha podkladu), jen obrazec tvořený čarami.   Řešení naleznete ZDE.    

Čtverec

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Rozdělte tento čtverec na 13 stejných dílů. Žádný díl se nesmí pochopitelně překrývat s jiným...   Pokud si nevíte rady, podívejte se na  ŘEŠENÍ .

Domeček s panáčkem

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Nakreslit domeček jedním tahem je vcelku jednoduchý úkol. Jak to ale udělat s obrázkem, který vidíte zde? Zadání je jednodušší v tom, že není zakázáno táhnout po...

Prasátka

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Pomocí tří rovných čar rozdělte prasátka tak, aby se každé páslo v samostatné ohradě...   Pokud si nevíte rady, můžete se podívat na Řešení.

Trojúhelník, čtverec, kruh

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.       Jaký je součet čísel, která jsou zároveň ve čtverci i trojúhelníku a nejsou v kruhu?   Nevíte-li si rady, podívejte se na ŘEŠENÍ.
1 | 2 >>