Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz.

Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.

 

 

Vizuální  hlavolamy jsou formou hlavolamů, jejichž zadání je předáváno formou grafickou. Mezi tyto hlavolamy patří nejrůznější obrázky či geometrické obrazce, ale také hlavolamy zápalkové. Pokud znáte nějaký hlavolam, který zde nenaleznete, budeme rádi, když nám jej zašlete na   náš mail info@hlavolamy.info. Rádi je zveřejníme.

OBRÁZKOVÉ HLAVOLAMY        OBRAZCOVÉ HLAVOLAMY        ZÁPALKOVÉ HLAVOLAMY       

Přísloví II.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Najděte všechna česká přísloví ukrytá v těchto piktogramech.

Přísloví I.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Najděte všechna česká přísloví ukrytá v těchto piktogramech.

Parkoviště

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Jaké je číslo parkovacího stání pod autem?   Řešení naleznete ZDE. 

Trojůhelníky

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Zpočítáte na jednotlivých obrazcích všechny trojůhelníky? Počítají se všechny kombinace a všechny polohy v rámci obrazce.   Nevíte-li si ray, podívejte...

České filmy

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Obrázek ukrývá celkem 14 českých filmů. Některé jsou jednoduché, jiné dají zabrat. Naleznete jejich názvy?

Ukryté postavy a tváře

Na obrázcích ve fotogalerii je ukryto mnoho postav či obličejů. Naleznete je všechny?

Zvířata ukrytá v obrázku

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     V následující fotogalerii je několik zajímavých obrázků s ukrytými zvířaty. Podaří se Vám nalézt všechny?

Rovnice I.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Přesuňte jednu zápalku tak, aby rovnice platila.   Řešení naleznete ZDE.    

Dva trojúhelníky III.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Vytvořte z pěti zápalek dva trojúhelníky tak, aby se dotýkaly dvěma vrcholy.   Řešení naleznete ZDE.    

Dva trojúhelníky II.

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Vytvořte z pěti zápalek dva trojúhelníky tak, aby se dotýkali jen jedním vrcholem. Zápalky se pochopitelně nesmí zlomit.   Řešení naleznete...

Smetí

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Přesunte dvě tápalky tak, aby smetí, které leží vedle bylo na lopatce.   Řešení naleznete ZDE.    

Dva trojúhelníky

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Ze čtyř zápalek vytvořte dva trojůhelníky.   Řešení naleznete ZDE.    

Co chybí?

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.   Ve které části chybí jeden obrazec?   Řešení naleznete ZDE.

Kolik naleznete čtverců na obrázku?

Nepočítá se pochopitelně obrazec jako takový (plátno), jen to, co ohraničují čáry.   Řešení naleznete ZDE.    

Kolik naleznete na obrazci čtverců?

Celý projekt byl zrenovován a přemístěn na dovou doménu www.mozkolam.cz. Zde naleznete vše z původního projektu a mnohem více.     Zadání je jasné. Nepočítá se obrázek jako takový (tedy plocha podkladu), jen obrazec tvořený čarami.   Řešení naleznete ZDE.    
Záznamy: 1 - 15 ze 30
1 | 2 >>